Zabiegi i Poradnie

w naszej przychodni

LECZENIE NIEPŁODNOŚCI

Realizujemy pełen zakres diagnostyki i leczenia

O niepłodności/obniżonej płodności możemy mówić gdy pomimo starań o dziecko przez okres 12 miesięcy nie dochodzi do poczęcia. Po tym czasie wskazane jest rozpoczęcie diagnostyki a w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości ich leczenie. W określonych przypadkach diagnostyka i leczenie powinny rozpocząć się już po 6 miesiącach bezskutecznych starań. Sytuacja ta jest zwykle przejściowa, a jej przyczyny można poddać leczeniu, stąd trafniejsze wydaje się używanie terminu obniżona płodność.

Sprawdzanie drożności jajowodów

SONO-HSG - Sonohisterosalpingografia

Badanie mające na celu wizualizację jamy macicy i sprawdzenie drożności jajowodów. Minimalnie inwazyjne, praktycznie bezbolesne, wykonywane w warunkach ambulatoryjnych bez konieczności przyjęcia do szpitala i ekspozycji na promieniowanie rentgenowskie i tradycyjne środki kontrastujące. Pozwala zaoszczędzić czas oraz ograniczyć stres i dyskomfort związany z tradycyjnym badaniem HSG.

MODEL CREIGHTONA

Nasi Instruktorzy uczą i pomagają

Model Creightona jest to wystandaryzowane narzędzie obserwacji biomarkerów płodności. Pozwala w precyzyjny sposób określić dzień owulacji i dni płodne. Może być stosowany przez pary  starające się o poczęcie jak i te chcące odłożyć je w czasie.

Personalizacja terapii

Indywidualnie traktujemy każdego pacjenta

Naszą domeną jest spersonalizowane podejście do każdego pacjenta pozwalające na wykrycie nawet subtelnych zaburzeń obniżających płodność a następnie zastosowanie terapii dostosowanej do potrzeb pary. Dzięki pracy w multidyscyplinarnym zespole oraz współpracy z ośrodkami w Polsce i za granicą możemy koordynować wielospecjalistyczne leczenie naszych pacjentów w renomowanych  jednostkach w kraju i na świecie. Stale podnosimy naszą wiedzę i kwalifikacje osiągając coraz lepsze wyniki leczenia.

ENDOMETRIOZA

Możemy Ci pomóc! Diagnozujemy i leczymy

Jeśli masz zdiagnozowaną endometriozę lub podejrzewasz ją u siebie możemy Ci pomóc. Endometrioza to sytuacja w której komórki które typowo występują w jamie macicy zaczynają rosnąć w innych lokalizacjach powodując uogólniony stan zapalny objawiający się dolegliwościami bólowymi w miednicy mniejszej, bolesnymi miesiączkami, bólem podczas współżycia, nasilonym zespołem napięcia przedmiesiączkowego oraz bezpłodnością.

Leczenie operacyjne

Oferujemy pełen zakres operacji ginekologicznych

Naszym pacjentom oferujemy pełen zakres operacji ginekologicznych. Zabiegi wykonywane są przez doświadczony personel medyczny w prywatnym szpitalu w Lublinie. Zapewniamy profesjonalną opiekę lekarską i pielęgniarską, komfortowe warunki hospitalizacji i krótki czas oczekiwania na zabieg. Dysponujemy sprzętem medycznym pozwalającym na przeprowadzanie zabiegów małoinwazyjnych (laparoskopia, histeroskopia). W przypadku wykonywania zabiegów diagnostycznych działamy według zasady „see and treat”.

Poradnie

Udzielamy porad w następującym zakresie

nietrzymanie moczu, zaburzenia statyki narządu rodnego