Kinesiotaping

Kinesiotaping to nieinwazyjna metoda terapeutyczna, polegająca na aplikowaniu w określony sposób, na wybrane części ciała specjalnych elastycznych plastrów. Taśmy przyklejane są w sposób zapewniający komfort oraz swobodę ruchu. Taśma składa się z przyjaznego dla skóry, bardzo elastycznego bawełnianego, wodoodpornego materiału, który jest w pełni bezpieczny dla kobiet w ciąży.
Działanie kinesiotapingu opiera się na uregulowaniu napięcia mięśniowego w miejscu aplikacji taśmy. Taping powoduje, że skóra jest delikatnie podciągana, zwiększając jednocześnie przestrzeń pomiędzy skórą właściwą, a powięzią co powoduje redukcję zastojów i obrzęków limfatycznych.

Kinesiotaping ma również działanie przeciwbólowe, wspomaga regenerację tkanek oraz normalizacje napięcia mięśniowo-powięziowe. Metoda kinesiotapingu może być stosowana zarówno w ciąży w określonych problemach, jak i w okresie połogu i laktacji. Metoda ta wspomaga osłabione mięśnie, zmniejsza ból kręgosłupa oraz stawów krzyżowo-biodrowych, pozwala zredukować obrzęki, a także zmniejsza ryzyko powstawania rozstępów podczas ciąży.

Kto może skorzystać z metody kinesiotapingu?

Kinesiotaping to metoda która doskonale sprawdza się zarówno  w okresie ciąży jak i po porodzie, w czasie połogu oraz laktacji.

Kiedy zastosować kinesiotaping?

  • W łagodzeniu bólu oraz dyskomfortu kręgosłupa oraz stawów krzyżowo-biodrowych
  • W celu poprawy przepływu limfy oraz krwi (obrzęki)
  • W łagodzeniu napięcia mięśni dna miednicy
  • Okresie laktacji (zastój lub nawał pokarmu)
  • W terapii blizny
  • Przy rozejściu mięśnia prostego brzucha (jako metoda wspomagająca)
krt_3t

Jesteśmy przyjaźni Rodzinom!

Oferujemy zniżki na wybrane usługi dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny oraz Rodziny TRZY PLUS!